info@beautygeorgia.ir
09379472465-09170468099

ایران خواستار مشارکت در نوسازی بافت فرسوده گرجستان شد

خبرگزاری تسنیم: سفیر ایران در تفلیس گفت ایران علاقمند به سرمایه گذاری در گرجستان است و فعالان اقتصادی ایران علاقه ویژه ای به نوسازی ساختمانهای مستهلک در تفلیس دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آذرنیوز، داویت نارمانیا شهردار تفلیس و عباس طالبی فر سفیر ایران در گرجستان در زمینه روابط فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.
عباس طالبی فر سفیر ایران با اشاره به چشم اندازهای آینده روابط میان تفلیس و تهران اعلام کرد ایران علاقمند به سرمایه گذاری در گرجستان است. طالبی افزود: «فعالان اقتصادی ایران علاقه ویژه ای به نوسازی ساختمانهای مستهلک در تفلیس دارند.»
روابط دیپلماتیک میان ایران و گرجستان از۱۵ می سال۱۹۹۲ آغاز شد. ایران یکی از شرکای تجاری اصلی گرجستان محسوب می شود. این دو کشور تاکنون۴۷ سند همکاری دوجانبه را در زمینه همکاریهای اقتصادی، تجاری، فرهنگی، علمی، حمل و نقل، مالیات و دیگر زمینه ها به امضا رسانده اند.
طالبی فر طی این مذاکرات، ایده ساخت یک مرکز فرهنگی ایرانی در تفلیس که کارمندان ایرانی مقیم گرجستان را به کار گیرد مطرح کرد. نارمانیا متعهد شد در زمینه تحقق این پروژه همکاری لازم را با ایران داشته باشد.
طالبی فر همچنین دعوتنامه شهردار تهران را به نارمانیا تحویل داد. شهردار تفلیس برای همکاری با تهران اعلام آمادگی کرد و تمایل خود برای بازدید از تهران را ابراز داشت.


تاريخ ثبت خبر : ۱۳۹۳/۷/۱۸
منبع :

طراحی سایت و بهینه سازی سایت طراحان وب هخامنش