info@beautygeorgia.ir
09379472465-09170468099

آیا گرجستان به آخرین پایگاه مخالفان بشار اسد مبدل می شود؟

به گزارش خبرگزاری شبستان خبرها نشان می دهد آمریکا به دنبال آموزش نیروهای معارضه سوریه برای مقابله با داعش است . چیزی که پیش از این و در طول سه سال گذشته نیز واشنگتن از آن حمایت می کرده است. جریان های تندرو که از سوی ترکیه و رژیم اردوغان حمایت می شوند دیگر مورد اطمینان غربی ها از جمله آمریکا نیستند در این وضعیت پنتاگون علاقه ند است تا به غیر از نیروهای ناتو و کشورهای عربی که به صورت دو پهلو در جبهه علیه داعش متحد شده اند معارضه سوریه را مسلح و برای مقابله با داعش آموزش دهد. مشکل اصلی معارضه در شرایط کنونی دو دو وجه قابل بررسی است ، نبود نیروی انسانی و نداشتن سلاح و عدم آموزش نیروهای معارضه این جریان را به یک گروه تقریبا خنثی در معادلات میدانی مبدل کرده است.

اما آمریکایی ها دست روی دست نگذاشته و کمپی را در جمهوری گرجستان برای آموزش نیروهای معارضه برای مقابله با داعش برپا کرده اند. از تعداد نیروهای که در این کمپ مشغول هستند اطلاعاتی در دست نیست اما آنچه مسلم است نزدیکی به قفقاز و استفاده از تجربیات تروریست های ساکن در مناطق جنوبی روسیه می تواند نیروهای معارضه را با نحوه جنگ چریکی آشنا کند.پیش تر و در سپتامبر 2014 در دیدار مخفیانه چاک هیگل از تفلیس همتای گرجی وزیر دفاع آمریکا پیشنهاد میزبانی کمپ آموزش نیروهای معارضه مطرح شده بود.

سفیر گرجستان در آمریکا گفته است در دیدار هیگل پیشنهادهای مطرح شده است اما هیچ چیز قطعی نیست . در همین حال نشریه فارن پالسی می نویسد آمریکایی ها برای آموزش 5 هزار تن در سال 2015 برای مقابله با داعش در عربستان سعودی برنامه ریزی کرده اند .

استراتژی آمریکایی ها برای میان مدت در سوریه حمایت از معارضه مسلحی است که علیه رژیم اسد می جنگد وبا داعش نیز همراه نیست اما نباید از نظر دور داشت که این جریان بسیار کوچک و امکان تکیه بر آن وجود ندارد.


تاريخ ثبت خبر : ۱۳۹۳/۷/۱۸
منبع :

طراحی سایت و بهینه سازی سایت طراحان وب هخامنش